Fotowoltaika

Pompy ciepła

Kotły

Pellet

W obecnym stanie zaawansowania techniki do lamusa odeszło ręczne projektowanie urządzeń przy desce kreślarskiej i wykonywanie prototypu urządzenia bardzo czasochłonną metodą prób i błędów. Owe metody, stosowane z powodzeniem przez wieki, ustąpiły komputerowemu projektowaniu w technologii 3D.

Ekodotacje
02/07/2021

Jak projektowane są kotły Kostrzewa?

Konstruktorzy w firmie KOSTRZEWA projektują urządzenia w oparciu o programy firmy Dassault Systemes – światowego lidera w dziedzinie narzędzi do projektowania i modelowania. Koncern Dassault Systemes tworzy oprogramowanie stosowane również do projektowania produktów z grupy tzw. high tech – w branży lotniczej (Boeing, Airbus, Sikorsky) oraz samochodowej (Opel, Renault, Fiat). 

 

– Projektowanie komputerowe w technologii 3D umożliwia szybkie i fachowe przekształcenie pomysłów w nowe produkty – mówi Adam Kozłowski, kierownik Działu Konstrukcyjnego w firmie KOSTRZEWA. – Teraz można dziesięciokrotnie szybciej wprowadzać przełomowe innowacje w branży urządzeń grzewczych, uwzględniające potrzebę ochrony środowiska naturalnego, ograniczenie zużycia paliwa oraz rosnące wymagania klientów, dotyczące wzornictwa.

 

Konstruktorzy marki KOSTRZEWA używają komputerowego programu do analiz przepływu gazów i cieczy. Narzędzie to umożliwia wgląd wewnątrz projektu – w procesy, których natężenie i kierunek dawniej można było jedynie przewidywać. Teraz zjawiska wymiany temperatury, spadki ciśnienia, zawirowania oraz tak zwane przepływy wewnętrzne i zewnętrzne, są poddawane wnikliwym badaniom zanim jeszcze powstanie prototyp.

 

– Dzięki temu nie ponosimy wydatków na konstruowanie kolejnych prototypów danego modelu oraz zyskujemy dużo czasu, który dawniej był przeznaczany na naprawę ewentualnych błędów projektowych – dodaje Adam Kozłowski.

 

Każde nowo zaprojektowane urządzenie jest badane w laboratorium firmy Kostrzewa, a następnie kierowane na testy do Laboratorium Badań Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi. Ta akredytowana jednostka bada nowy kocioł pod kątem zgodności z normą PN EN 303-5:2012. Specjaliści z łódzkiego centrum wymagają kompletnej dokumentacji technicznej prototypu. Czytelna i przejrzysta dokumentacja techniczna, jak również instrukcje obsługi, podręczniki serwisowe, animacje oraz prezentacje interaktywne są opracowywane przy użyciu innego modułu programu firmy Dassault Systemes.

 

Piętnaście miesięcy potrzeba na stworzenie nowego modelu marki KOSTRZEWA – od momentu zaprojektowania, poprzez testowanie prototypu, aż do uzyskania certyfikatu potwierdzającego wysoką jakość produktu. Dopiero wówczas nowe urządzenie jest wprowadzane na rynek. Dzięki wytężonej pracy projektantów oraz zastosowaniu nowoczesnych narzędzi firmy Dassault Systemes do projektowania, analityki oraz przygotowania dokumentacji technicznej – kotły marki Kostrzewa spełniają najwyższe wymagania europejskich rynków.

Kotły pelletowe Szczecin

BIOPAL SP. Z O.O. SP. K.

CENTRUM CARMEN
ul. Santocka 48-49, 71-083 Szczecin

BIURO CZYNNE:
od poniedziałku do piątku
9:00 - 16:00

Biopal - ekologiczne systemy grzewcze 

 KRS 0000476862,NIP 8522604681, REGON 321427046

Biopal - ekologiczne systemy grzewcze  KRS 0000476862, NIP 8522604681, REGON 321427046

MAIL:
salon@biopal.com.pl

INFOLINIA:
tel. 914 33 55 44