Fotowoltaika

Pompy ciepła

Kotły

Pellet

Rosnąca świadomość dotycząca występujących zmian klimatycznych wpłynęła na pojawianie się znacznej ilości programów propagujących i wspierających pozytywne dla środowiska inwestycje.

Ekodotacje
01/09/2021

Wyszukiwarka EkoDotacji – prosty sposób na znalezienie dofinansowania

Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu stworzył Wyszukiwarkę EkoDotacji, która stanowi darmowe narzędzie dla każdego kto poszukuje finansowego wsparcia swoich ekologicznych inwestycji. Ma ono pomagać w znalezieniu środków nie tylko potrzebnych do instalacji nowych odnawialnych źródeł energii, ale także dla programów edukacji ekologicznej.

 

Wyszukiwarka zawiera informacje o dostępnych w kraju:

  • lokalnych programach przekazujących dotacje, 

  • korzystnych pożyczkach,

  • ofertach wsparcia technicznego ekologicznych działań ograniczających destruktywny wpływ człowieka na środowisko.

 

Przedstawiane tam bieżące programy świadczone są przez instytucje publiczne, m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Gospodarstwa Krajowego i ministerstwa, jak również jednostki samorządowe oraz firmy.

 

Jak działa Wyszukiwarka EkoDotacji?

 

Wyszukiwarka znajduje się pod adresem http://ekodotacje.ios.edu.pl/ i do uzyskania informacji jakie proekologiczne programy znajdują się w okolicy właściwie wystarczą trzy kliknięcia.

 

Krok 1.

 

Inwestor wybiera grupę beneficjentów do jakiej należy – czy jest przedsiębiorcą, instytucją samorządową, osobą fizyczną itp.

 

Krok 2. 

 

Należy wybrać planowany rodzaj inwestycji, np.: budynki, infrastruktury, sprzętu (wymiana źródła energii na odnawialne, termomodernizacja, zakup pojazdu elektrycznego itp.), gospodarowanie odpadami, glebą lub wodą (m.in. recykling, wapnowanie i rekultywacja gleb, deszczówka), zapewniające wsparcie techniczne oraz takie, które dofinansowujące badania, edukację, zieloną infrastrukturę i inne.

 

Krok 3.

 

Ostatecznie określa się teren, na którym ma być realizowane działania - czyli wybiera się województwo.

W zaledwie trzech krokach każdy może dowiedzieć się jakie bieżące lokalne programy mogą wspomóc określoną przez siebie inwestycje. W wynikach ukazuje się lista w formie kafelków, a po kliknięciu na konkretny program można przeczytać streszczenie, czego dokładnie dotyczy. Posiadając takie zsumowanie dostępnych środków finansowania inwestycji można w wygodny sposób znaleźć odpowiedni dla swojego przedsięwzięcia.

 

 

 

 

 

Kotły pelletowe Szczecin

BIOPAL SP. Z O.O. SP. K.

CENTRUM CARMEN
ul. Santocka 48-49, 71-083 Szczecin

BIURO CZYNNE:
od poniedziałku do piątku
9:00 - 16:00

Biopal - ekologiczne systemy grzewcze 

 KRS 0000476862,NIP 8522604681, REGON 321427046

Biopal - ekologiczne systemy grzewcze  KRS 0000476862, NIP 8522604681, REGON 321427046

MAIL:
salon@biopal.com.pl

INFOLINIA:
tel. 914 33 55 44