Fotowoltaika

Pompy ciepła

Kotły

Pellet

Wybór odpowiedniego pelletu zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj kominka lub kotła, rodzaj drewna użytego do produkcji pelletu, jego jakość, oraz dostępność na lokalnym rynku. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne w wyborze pelletu: 

Ekodotacje
29/02/2024

Czym kierować się przy wyborze pelletu?

1. Jakość pelletu: Dobry pellet powinien być wytwarzany z suszonego drewna o niskiej wilgotności i bez dodatków chemicznych. Najlepsze pellety mają wysoką gęstość, co oznacza, że palą się dłużej i produkują mniej popiołu.

 

2. Certyfikaty jakości: Szukaj pelletu, który posiada certyfikaty jakości, takie jak ENplus lub DINplus. Brak tych certyfikatów może wskazywać na to, że producent nie spełnia określonych standardów jakościowych.

3. Opinie użytkowników: Przeczytaj opinie innych użytkowników na temat różnych marek pelletu oraz firm, które go dostarczają. Może dać Ci to lepszy wgląd w wydajność i jakość pelletu.

4. Cena: Oczywiście, cena może być również czynnikiem decydującym. Warto jednak pamiętać, że wybieranie pelletu tylko ze względu na niską cenę często generuje złudne oszczędności. Pellet niskiej jakości pali się krócej, generuje więcej popiołu i dodatkowo może zawierać zanieczyszczenia takie jak piasek, kamienie, lub inne materiały obce, które prowadzą do uszkodzeń kotła lub pieca, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

Ważne jest to, aby zwracać uwagę na powyższe czynniki podczas wyboru pelletu i unikać produktów, które wykazują oznaki niższej jakości. Ostateczny wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji, typu kotła lub kominka, a także dostępności i warunków lokalnego rynku.

 

Jako firma mająca 25 lat doświadczenia w branży grzewczej, rekomendujemy pellet Barlinka. Spełnia on najwyższe formy jakościowe - został oceniony jako jeden z najbardziej stabilnych (powtarzalnych) jakościowo granulatów paliwowych na rynku, czego efektem jest otrzymanie prestiżowych certyfikatów DIN Plus oraz Enplus. Granulat ten charakteryzuje się wysoką kalorycznością i bardzo niską zawartością popiołu powstającego w wyniku spalania w kotle na pellet (0,3 - 0,5%), a jego najwyższe normy jakościowe od lat zyskują wielu zwolenników.

 

Kotły pelletowe Szczecin

BIOPAL SP. Z O.O. SP. K.

CENTRUM CARMEN
ul. Santocka 48-49, 71-083 Szczecin

BIURO CZYNNE:
od poniedziałku do piątku
9:00 - 16:00

Biopal - ekologiczne systemy grzewcze 

 KRS 0000476862,NIP 8522604681, REGON 321427046

Biopal - ekologiczne systemy grzewcze  KRS 0000476862, NIP 8522604681, REGON 321427046

MAIL:
salon@biopal.com.pl

INFOLINIA:
tel. 914 33 55 44