Urządzenia grzewcze na pellet

Kotły c.o. na pellet

Pelet jest paliwem dla kotłów wodnych i powietrznych nisko i wysoko temperaturowych. Kotły, które spalają pellet wyposażone są w palniki, podajniki automatyczne i funkcję automatycznego rozpalania paliwa. Bardziej zaawansowane wyposażone są w automatykę sterującą centralnym ogrzewaniem, oraz sondę lambda.

Pellets Fuzzy Logic

Palniki do kotłów na pelet

Palniki są sercem kotłów na pellet. Na rynku występują palniki zsypowe, retortowe, szufladowe i inne. Palniki mogą być integralną częścią kotła, lub oddzielnym urządzeniem montowanym w różnych kotłach np. olejowych, stałopalnych itd.

               

Nagrzewnice powietrza (piece nadmuchowe)

Rewelacyjne urządzenia do ogrzewania nadmuchow powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych, kortów tenisowych, szklarni itp. Nagrzewnice wyposażone w automatyczne i opatentowane palniki na pelet drzewny zapewniają automatyczną i komfortową prace.

Nagrzewnice na pellet to najlepszy sposób ogrzewania powierzchni kubaturowych.

Kominki na pelet

To wygodne i czyste urządzenia grzewcze powietrzne, oraz wodne. Kominki rozpalają paliwo automatycznie, sterowane są na pilota lub telefonem GSM. Współpracują również z regulatorem pokojowym. Mogą występować jako wolnostojące kominki, lub jako wkłady do zabudowy.

3001easy.jpg

kominek01.jpg

Grille na pellet

W europie zachodniej bardzo dużą popularność mają grille na pelet, które rozpalają się automatycznie, a dzięki temu, że pelet jest najbardziej czystym paliwem, potrawy mają naturalny smak.