Gdzie i jak ogrzewać peletem


NOWOŚĆ!

piece.jpg

Oferta rewelacyjnych nagrzewnic....kliknij tutaj 

 

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz ziemny czy płynny, często rujnują domowe i samorządowe budżety na ogrzewania. Ponoszone koszty coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwem pelet, które jest znakomitym rozwiązaniem dla ogrzewania instytucji, oraz odbiorców indywidualnych.

Ogrzewanie peletem, jest ekonomiczne, ekologiczne i komfortowe. Pozwala zaoszczędzić ponad 50 % kosztów ogrzewania każdego miesiąca. Oszczędność ta pozwala na zwrot poniesionych kosztów inwestycji w określonym czasie. Urządzenia grzewcze na pelet (kotły c.o ) pracują jak na gaz, czy olej opałowy. Różnica polega jedynie na budowie paleniska, oraz sposobie dostarczania do niego paliwa. Automatyka, oraz budowa kotłów c.o pozwala na automatyczny proces spalania paliwa, bez ingerencji użytkownika. Zakres regulacji nowoczesnych kotłów na pelet wynosi od 20%-100% mocy cieplnej, czyli odpowiadający zakresowi regulacji kotłów olejowych i gazowych. Kotły na pelet samoczynnie rozpalają , oraz dozują paliwo, co decyduje o wysokim komforcie użytkowania. Paliwo doprowadzane jest ze zbiornika znajdującego się w pobliżu kotła, który jest integralną częścią urządzenia. Kotły są wyposażane w automatykę pogodową, sterowanie pokojowe, oraz sterowanie obiegami grzewczymi (grzejniki, podłogówka) i temperaturą ciepłej wody użytkowej. Najnowocześniejsze kotły na pelet wyposażane są w sondy lambda, które dodatkowo redukują zużycie paliwa. Kotły na pelet bardzo często są kotłami wielopaliwowymi z możliwością ogrzewania alternatywnie innym źródłem ciepła.

Atutem urządzeń grzewczych na pelet jest możliwość modernizacji kotłowni gazowej, olejowej lub węglowej nie naruszając wewnętrznej instalacji grzewczej w obiekcie. Ponadto w obiektach nowo powstający kotły na pelet zasilają tak samo jak kotły gazowe, czy olejowe instalacje wewnętrzne grzejnikowe, podłogowe lub nadmuchowe w tym także nagrzewnice wodne. Kotły na pelet ogrzewają także ciepłą wodę użytkową, jak również wodę w basenach, jacuzzi itp.

Urządzenia takie maja zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak również we wszystkich innych obiektach, nawet do kilku tysięcy kW.